תחזוקת מגדלי יוקרה

יש כמה הבדלים מהותיים בין תחזוקה של בנייני מגורים סטנדרטיים לבין תחזוקה של מגדלי יוקרה. ההבדלים נוגעים הן לפן הלוגיסטי תפעולי והן לפן התפיסתי וסטנדרט הביצוע. 

אתר לוגיסטי מורכב

בשונה מבניין מגורים רגיל, מגדל יוקרה המתנשא לגובה של 20 קומות או יותר מקפל בתוכו מערכות מורכבות וסך השטחים הציבוריים (לובי, חדרי מדרגות, מעליות ועוד) מתפרש לאורך מאות מ"ר. על פי רוב שטחים ציבוריים אלו כוללים גימור מעולה של חומרי גלם ייחודיים כמו שיש או עץ טבעי הדורשים הקפדה ומקצועיות רבה גם בפעולת הניקיון השוטפת, ומחייבים שימוש בחומרי ניקיון איכותיים וציוד מיוחד, כמו למשל מכונת פוליש.

כשמוסיפים לזה את העובדה שחלק גדול ממה שמגדיר את המראה החיצוני של מגדלי היוקרה הם החלונות והחיפוי החיצוני שגם דורשים ניקיון ותחזוקה שוטפת, מבינים שתחזוקה של מגדל יוקרה היא אתגר לוגיסטי מורכב שרחוק מאוד מהמשימה הטריוויאלית של 'שטיפת חדרי מדרגות'. 

דיירים שמצפים לקבל יותר

מעבר לאתגר הלוגיסטי חשוב לזכור שדיירים שחיים במגדל יוקרה לרוב ישלמו פרמיה גבוהה יותר על תחזוקה ולכן הם גם יצפו לרמת תחזוקה גבוהה יותר – ובצדק. מגדל יוקרה לא יכול להרשות לעצמו להתפשר על הנראות והניקיון. מגדל יוקרה שיזייף בתחום הזה מהר מאוד יאבד ערך כלכלי וייאלץ להיפרד מהתואר –'יוקרה'.

המשמעות בפועל היא שגורם המופקד על תחזוקה של מגדל יוקרה לא יכול לשקוט על השמרים וחייב תמיד להיות ערני לנעשה במגדל ועם אצבע על הדופק. יש מעט מאוד חברות אחזקה בישראל שניחנות בידע המקצועי, בניסיון ובמערך הלוגיסטי שמאפשר להן לספק תחזוקה איכותית ושוטפת למגדלי יוקרה. אחת הבולטות שבהן היא 'קבוצת מאי שיפוץ ובנייה'.

יותר מ-15 שנים של ניסיון

'קבוצת מאי שיפוץ ובנייה' פועלת בשטח כבר יותר מ-15 שנים וכוללת כמה זרועות ביצועיות בתחומי הבנייה, הלוגיסטיקה והתחזוקה. בין היתר, החברה מתמחה בתחזוקה שוטפת ושירותי ניקיון למגדלי יוקרה. כחלק מחבילת התחזוקה הייעודית  'מאי שיפוץ ובנייה' מספקת למגדלי יוקרה:

  • שירותי ניקיון שוטף מסביב לשעון של השטחים הציבוריים בתוך המגדל וסביבתו.
  • ניקיון של חלונות וחיפויים חיצוניים באמצעות סנפלינג.
  • טיפולים פרטניים כמו תיקון זכוכיות, אטימה וכדומה.
  • ניהול נכון של התקציב – תקציב התחזוקה של מגדל יוקרה הוא תקציב גבוה משמעותית מאשר של מבנים רגילים.
  • בקרה מסודרת באמצעות דוחות מסודרים על מנת לתת מענה לכל תשתית ומערכת.
דילוג לתוכן