תחזוקת מבני משרדים

תחזוקת מבני משרדים

בסופו של יום מה שעושה את ההבדל האמיתי בין בניין מגורים לבניין משרדים אינו האופן בו מחולק החלל, אלא נפח הפעילות בו והעובדה שהוא דורש תפעול ותחזוקה מסביב לשעון.

מבחוץ קשה להבחין במאמץ הכרוך בתחזוקת בניין משרדים, אך אם תופסק התחזוקה של הבניין כעבור יומיים כולם ירגישו בהבדל. וזה יהיה הבדל משמעותי.

פסיפס שמורכב מהרבה פרטים קטנים

תחזוקה של בניין משרדים היא פסיפס שמורכב מהרבה פרטים קטנים ושגרתיים. כמו שאמר האדריכל הנודע, מיס ואן דה רואה: "אלוהים נמצא בפרטים הקטנים". תחזוקה שוטפת של בניין משרדים אינה משימה נוצצת, אך היא דורשת תכנון מוקפד, בניית מערך שמתקתק בדייקנות של שעון, ואחריות רבה. תחזוקת בניין משרדים זו משימה סיזיפית. מערך הניקיון לבדו כולל רבדים רבים, מניקיון שוטף של חדרי השירותים וכניסות הלובי, דרך ניקיון חדרי המדרגות והמסדרונות ועד לניקוי חיצוני של החלונות.

וניקיון הוא רק נדבך אחד, אליו נלוות פעולות כמו מתן מענה מהיר לבעיות כמו מתג פגום או חלון שבור; תאום ווידוא תיקונים וביקורות במעליות וחניונים; גננות ותחזוקה של חצרות וחזיתות; בטיחות אש ועוד. כל האופרציה הזו זקוקה לתזמור של מנצח מנוסה ומשופשף. או במילים אחרות חברת אחזקה עם מוניטין וקבלות, כמו למשל 'קבוצת מאי'.

חלק מהערך של הבניין

מאחר שעבור שוכרי המשרדים בבניין המצב הפיזי והתחזוקתי מהווה חלק מהשירות שהם מקבלים והם מצפים, בצדק, שהבניין יהיה נקי בכל שעות היממה ויהיה בעל חזות שמכבדת את העסק שלהם ואת הלקוחות שלהם, לאיכות האחזקה יש קשר ישיר לנראות והמוניטין של בניין המשרדים. מתחם משרדים שהתחזוקה בו מתדרדרת או שהיתה לקויה מלכתחילה עלול למצוא את עצמו בבעיה מול השוכרים הקיימים ובקשיים של גיוס שוכרים עתידיים. לכן, בחירה של חברת אחזקה לבניין משרדים היא עניין שחייבים לעשות בכובד ראש. 
 
בהקשר הזה כדאי שתכירו את 'קבוצת מאי' שפועלת בשטח כבר יותר מ-15 שנים וכוללת כמה זרועות ביצועיות בתחומי הבנייה, הלוגיסטיקה והתחזוקה. בין היתר, החברה מתמחה בתחזוקת בנייני משרדים. כחלק מחבילת התחזוקה הייעודית  קבוצת מאי' מספקת לבנייני משרדים:
  • שירותי ניקיון שוטף מסביב לשעון בכל האזורים הציבוריים בבניין המשרדים וסביבתו, ואפשרות לטיפול פרטני במשרדים שכולל: ניקיון שירותים, שולחנות, פינות עבודה, מטבח ושטיפת כלים, ניקוי מרצפות, שטיחים ופינוי אשפה.
  • ניקיון של חלונות וחיפויים חיצוניים באמצעות סנפלינג.
  • תחזוקה פרטנית כמו תיקון זכוכיות, אטימה, חשמל, מעליות, צנרת וכדומה.
  • ניהול נכון של התקציב – תקציב התחזוקה של בניין משרדים הוא תקציב מורכב לניהול.
  • בקרה מסודרת באמצעות דוחות מסודרים על מנת לתת מענה לכל תשתית ומערכת.
  • גינון בלובי ובשטחים שעוטפים את הבניין.
רוצים לדעת יותר? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בהקדם ונשמח לתת לכם מענה כמו גם הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד!
דילוג לתוכן