ניקיון בניינים במרכז

החדשנות והטכנולוגיה הביאה לשינויים כל כך רבים בתחום המגורים המשותפים או הבניינים המשרדיים. וכך בניינים הפכו מלהיות רק עוד בניין עם חדר מדרגות. תוך כך, לא מעט חברות ניקיון התקדמו עם החדשנות והטכנולוגיה והתחדשו בעצמם על מנת לספק את השירות שכמעט כל בניין זקוק לו.

ניקיון בניינים

השירות הנפוץ ביותר כיום עבור בניינים הוא ניקיון שוטף. ישנן חברות אחזקה הדואגות לכך, וישנן גם חברות ניקיון המספקות אך ורק את שירותי הניקיון. בניינים חדשים לרוב שוכרים חברות אחזקה, מקבלים בתוך שירות זה גם שירותי ניקיון כלליים שעובדים ברמה ספציפית על אלמנטים שונים בבניין.
ניקוי הבניין הוא כבר מזמן לא רק ניקוי מדרגות. מדובר כאן על ניקוי חדרי אשפה, סנכרון עם רשויות מקומיות לגבי פינוי פסולת. טיפול בגינה, תיאום מול הגנן במידת הצורך, שימשו בציוד חדשני לצורך ניקוי הלובי, החלונות והשמשות, תחזוק וניקיון המקלט ועוד.
כמובן שגם ניקיון הבניין מחוייב בהתאמה אישית. תכנית ניקיון תלויה בצרכים של הדיירים, במראה הבניין, במצב התברואתי של הבניין, שימור הנכס ועוד.

שירות ניקיון בניינים איכותי חייב להיות מאופיין בכמה אלמנטים מרכזיים, וביניהם:

ציוד מקצועי ברמה גבוהה

על כל חברת ניקיון או חברת אחזקה המעניקה שירותי ניקיון בניינים להיות מצוידת במכונות שטיפה, מכונות פוליש, שואבי אבק וגם ציוד סנפלינג לצורך ניקוי חלונות בקומות גבוהות. מדובר באמצעי ניקוי מקצועיים שחייב שיהיו אצל כל חברה המכבדת את עצמה, כי ניקיון בניינים הוא כבר מזמן לא רק שטיפה פשוטה של הלובי או חדר המדרגות.

חומרי ניקוי מיוחדים

שימוש בחומרי ניקוי מיוחדים להסרת כתמים קשים הוא מצרך בסיסי בחברות מקצועיות וברמה גבוהה. יש גם צורך להתאים את חומרי הניקוי אל סוג המשטחים שאותם יש לנקות, וזאת על מנת לא לגרום לנזק ולא לפגום בהם.

גמישות בזמנים

כל חברת ניקיון מקצועית המעסיקה יותר מעובד אחד ולה יש כמה וכמה פרויקטים, חייבת להיות גמישה בזמנים וזמינה ברמה גבוהה. אם עובד אחד או עובדת אחת לא יכולים להגיע באופן מפתיע ופתאומי, חשוב שיהיה גיבוי וצוות ניקיון שיכול להחליף את מי שהיה כאן אמור להגיע.

יחסי עובד ומעביד

אם אתם מעסיקים חברת ניקיון בניינים החברה היא זו שמעסיקה את עובדי הניקיון ולכם אין שום קשר בנוגע לתנאי ההעסקה, תשלום המשכורת באופן ישיר ועוד. אם אתם מעסיקים עובדי ניקיון באופן ישיר אתם למעשה מבצעים העסקה ישירה שמחייבת אתכם לדאוג לכל מה שקשור לרישום העובד או העובדת, ודאגה לתנאים הסוציאליים כולל הנפקת תלוש משכורת, וכל היוצא בזאת על מרכיבי הזכר, הפנסיה, הביטוח הלאומי ועוד.

העסקת חברת ניקיון או עובדי ניקיון היא למעשה מצרך בסיסי שחשוב לקיים אותו בכל מה שקשור אל ניקיון בניינים בין אם זהו מתחם למגורים, ובין אם אלו בנייני משרדים. כפי שאנחנו דואגים לאסתטיקה בתוך המשרדים, ולניקיון בתוך הבית חשוב לדאוג לכך גם במתחמים החיצוניים, החצרות ופנים הבניינים.

ניקיון בניינים – שאלות ותשובות:

יש חברות שכדאי לדבר איתם על ניקיון המקלט היות והן לא תמיד כוללות אותו בתוך תכנית הניקיון. ולכן, ניקיון המקלט יכול להיות כלול בנפרד וחשוב לוודא זאת. ניקיון כניסת הבניין תלוי במיקום הכניסה, וזאת יש לוודא מול חברת הניקיון.

ניקיון המעלית היא פעולה שמצריכה זהירות, מקצועיות ייחודית וידע. רצפת המעלית דורשת נקיון ספציפי עם חומרים מיוחדים, אלא אם כן היא בעלת שטיח מקיר לקיר. ישנם חומרי ניקוי שאסור להשתמש בהם, וחשוב שאנשי המקצוע ידעו זאת.

ממש כמו בחירת כל ספק, טכנאי, או רופא. גם בחירה של חברת ניקיון יש לבחור באמצעות המלצות, חוות דעת וביקורות. ולכן חשוב לעשות זאת באופן הטוב ביותר ובסקר שוק נרחב.

דילוג לתוכן