ניהול בנייני משרדים במרכז

ניהול מבנים כאשר מדובר על ניהול בנייני משרדים במרכז דרושה הקפדה ייחודית על נראות חיצונית, ופנימית. וכמובן תפעול לפונקציונליות איכותית. על כן, חשוב להבין את החשיבות הגבוהה של ניהול מבנה משרדי בכל תחום.

ניהול מבנים מסחריים

ניהול מבנים שהם למעשה בנייני משרדים הוא ניהול שדורש אלמנטים לצורך שיפור חזית, פיקוח, טיפול תכוף בניקיון המשרדים וכמובן ניהול השטח הציבורי. ישנן חברות המשתמשות בצמחיה מלאכותית, דשא סינטטי, ספסלים ושמשיות במרפסות. פינות אוכל, פינות עישון מאווררות ומסודרות ועוד.
ישנם גם בניינים המשלבים בלובי הבניין תערוכות של אומנים אלו ואחרים המקשטים את הקירות ומדי פעם מחליפים את העיצוב גם באקווריומים, או נברשות. כל נושא האסתטיקה מאד חשוב, הוא מייצר גם פונקציונליות ייחודית ולא רק מראה מרשים.
המטרה העיקרית היא לייצר אווירה ביתית ופסטורלית בתוך מתחם עסקי, המאפשרת עבודה איכותית ומיטבית. לאווירה יש השפעה ישירה על אפקטיביות העבודה ולכן חשוב לשים לב גם למתחמים הפנימיים וגם למתחמים החיצוניים.

ניהול התשתית, למה זה חשוב?

יש לא מעט דרישות כשאנחנו מדברים על ניהול מבנים בניינים משרדים וכל מתחם עסקי. יש צורך בניהול שוטף של התשתית החל מכיבוי אש, מים, חשמל, בטיחות וכל אופציה אפשרית. לכל אלו חשיבות רבה וגבוהה.
תקינות המרצפות, המדרכות, הקירות. גם מבחינת סדקים ורטיבויות, וגם מבחינה אסתטית ברמת הניקיון והטיפוח. לרושם הראשוני משמעות גבוהה מאד ואין להקל ראש בכך. גם מבחינת העובדים במקום, וגם מבחינת הלקוחות המגיעים למקום.
ניהול המשרדים מחייב השגחה צמודה, ובמשרה חלקית או מלאה בהתאם לגודל הבניינים כמובן. לכל בניין ובניין יש מורכבות אחרת, גודל אחר, הון אנושי אחר. ולכן על החברה המנהלת את המבנים יש לקיים תכנית עבודה מסודרת מראש כאשר זו כוללת בתוכה היקף השקעה נדרש של כוח אדם מתאים.
החברה המנהלת מתחזקת באופן תקין ושוטף ברמה יומיומית את המתחמים, ומספקת מענה מקצועי ומהיר לכל תקלה, ולכל שאלה וסיטואציה. מתחמים ציבוריים דורשים לא מעט שיפורים ושיפוצים כמעט באופן שוטף. על כן חשוב שתהיה זמינות רלוונטית.
במידה ומבצעים גם תיקון מוקדם לבלאי הטבעי חוסכים לא מעט הוצאות. בלאי טבעי הוא לרוב קילופים בקיר, סדקים, סימני רטיבות, עובש, וריחות לא טובים מהמבנה.

איך מתפעלים ניקוי חיצוני?

ניקוי חיצוני של המתחמים הציבוריים בבנייני המשרדים חייב להיות חלק משמעותי בהסכם העבודה. ניקוי זה יכול להתבצע בסנפלינג, וכמובן טיפול שוטף בגינות, בחניה, ובמקלט או החניון התת קרקעי. לגבי מקלטים ישנן חברות שאינן כוללות זאת בתוך הצעת המחיר, ועל כן חשוב לבדוק את הסעיף הזה של ניהול מקלטים או מרתפים באופן פרטני.
חברה מקצועית וברמה גבוהה תעסיק את אנשי המקצוע המתאימים ובעלי ההכשרה המתאימה לניקיון חיצוני של המתחמים, וכאשר היא מוודאת שאלו עומדים בתקני הבטיחות המחמירים ביותר לשמירה על בטחון העובדים, ועל בטחון השוהים בבניינים.

ניהול מבנים בנייני משרדים ומתחמים מסחריים – שאלות ותשובות:

הצעד הראשון הוא לתאם פגישה מסודרת עם נציג שיכול להסביר לכם את מלוא ההתקשרות עם החברה. מה אתם מקבלים במסגרת השירות, ממה העלות מורכבת, מ האחריות כוללת בתוכה ועוד. זוהי הזדמנות לראות חיבור, ולהרגיש האם תוכלו להתנהל יחד לתוצאות מקסימליות.

ישנם מתחמים ששוכרים שירותי ניקיון בנפרד, וישנם אלו ששוכרים שירותי ניהול הכוללים ניקיון. חשוב להבין ששירותי ניקיון במשרד לא כוללים ניהול מלא של המתחמים.

כשמדובר על ניהול המתחם מדובר על ניהול כללי ושוטף, וכן, טיפול גם במקרים של פריצה חלילה, השחתה, או תופעות טבע כמו שריפה, הצפה, רעידות אדמה ועוד.

טיפול במקלט ומתחמים מוגנים הוא סעיף נפרד ויש לדון עליו מול החברה באופן פרטני.

דילוג לתוכן