ניהול בניינים משותפים

כשאתם שוקלים לבחור חברת ניהול לבניין משותף, יש כמה פרמטרים חשובים מאוד לבחון ולהתייחס אליהם. אך מהיכן מתחילים? והאם אתם צריכים את הסכמת כל דיירי הבניין? ריכזנו עבורכם מדריך קצר בנושא.

כך תבחרו חברת ניהול לבניין משותף:

וותק החברה

בדקו כמה זמן החברה קיימת בתחום, רצוי שתבחרו חברת אחזקת מבנים שקיימת כבר כמה שנים. בדקו כמה בניינים תחת אותה חברה והיכן הם קיימים ואף בקשו שמות של דיירים וגם וועדים שבחרו באותה החברה. שוחחו, בקשו להבין עד כמה המקצועיות גבוהה וכאשר מדובר בפרויקטים גדולים כמו שיפוץ, או אפילו תמ"א, עד כמה חברת הניהול והאחזקה פעילה ויודעת להתנהל מול הגורמים הרלוונטיים.

בדקו כמה עובדים יש בחברה

אנחנו יודעים שזה נשמע משני, אך הנתון הזה הוא בעל משמעות גבוהה מאד. מספר העובדים בחברה מאפשר לכם לקבל את התמונה המלאה לגבי זמינות. חברה שכוללת בתוכה צוות מקצועי עם זמינות גבוהה יכולה להיות הטובה ביותר עבורכם, בפרט אם אתם בניין גדול.

היכן החברה ממוקמת

חברה לה יש סניפים על פני אזורים גדולים ולא תהיה קרובה לבניין תהיה לכם פחות זמינה במקרי חירום. וודאו שהחברה אכן ממוקמת קרוב אליכם, או לפחות שיש לה שלוחה מתאימה.

זמינות גבוהה

חברה לה יש מוקד שפועל 24 שעות עבור מצב חירום היא חברה שתרצו להיצמד אליה. ניהול ואחזקת בתים משותפים אכן מצריך לעיתים מקרים בהם יש צורך בטיפול במקרי חירום בשעות שאינן שגרתיות.

שירות משפטי

חלק מהשירותים שחברת ניהול יכולה לתת הוא גם טיפול משפטי לסרבני תשלום, או למקרים אחרים הקשורים למגורים משותפים. חשוב לבדוק האם החברה שאתם שוכרים כוללת את השירות הזה.

שקיפות מלאה

חשוב שלנציגי החברה תהיה שקיפות מלאה מול הדיירים ומול וועד הבית שבחר בחברה. יש לוודא שיש גישה לחשבון הבנק בו מופקדים תשלומי ועד הבית, שאכן מקבלים דוח תפקוד על פעולות החברה ברמה השנתית או אפילו החצי שנתית, ויש לוודא גם שהחברה חברה באיגוד, והיא מקצועית וברמה גבוהה.

מהו היתרון הגדול ביותר בחברה לניהול בניינים משותפים

כשמדובר על יתרונות, היתרון המנצח כאן הוא כמובן שקט ואי התעסקות מסורבלת מדי. חברות ניהול בניינים משותפים מאפשרים לדיירים וגם לוועד הבית הנבחר ראש שקט בכל מה שקשור לניהול מתחם המגורים.

אלו הן חברות מקצועיות שמרכזות אצלהן את הטיפול בבניין, ועוסקות בתחזוקת המערכות בבניינים. אלו מערכות שלא כל וועד יכול ויודע כיצד לתחזק, ועל כן לשכור חברות ניהול מאפשר לכולם ליהנות משקט, רוגע, וידיעה שיש על מי לסמוך והבניינים בידיים טובות.

חברה מקצועית העוסקת בניהול בניינים משותפים תעניק לכם זמינות של 24 שעות, מקצועיות ברמה גבוהה. שירות אדיב, סבלני ומכיל, ולצד כל אלו ובנוסף למענה הטכני, גם שירותי גבייה רלוונטיים עבור טיפול בתיקונים, ובבעלי מקצוע מהטובים ביותר.

למסור את הבניין לניהול של חברה מקצועית יאפשר לכם להתעסק בדברים אחרים ולא תצטרכו לדאוג בכל פעם מחדש לניקיון, לתחזוקה, לשיפוץ, לניהול, לטיפול בכספים. אלא רק ליהנות מהתוצאות של חברה המנהלת את הבניינים.

דילוג לתוכן